Fodbold i dag - Fodboldresultater, live scoringer

Albanien - Superliga
15:00Dinamo Tirana-Tirana
15:00Vllaznia Shkodër-Egnatia Rrogozhinë
15:00Partizani Tirana-Kastrioti Krujë
15:00Teuta Durrës-Laçi
15:00Kukësi-Skënderbeu Korçë
Armenien - Premier League
12:45Van-Noah
Aserbajdsjan - Premyer Liqa
13:00Zira-Keshla
13:00Qəbələ-Sabah
15:00Sumqayit-Səbail
15:30Qarabag-Neftchi Baku
Bulgarien - Second League
13:45Marek-Strumska slava
13:45Montana-Spartak Varna
13:45Sportist Svoge-CSKA 1948 Sofia II
13:45Botev Plovdiv II-Maritsa Plovdiv
13:45Sozopol-Lovech
13:45Etar-Dobrudzha 1919
13:45Septemvri Simitli-Hebar 1918
CancelledNeftohimik-Septemvri Sofia
CancelledMinyor Pernik-Levski Lom
Finland - Ykkönen
14:00MP-Jaro
14:00TPS-PEPO
14:00EIF-PK-35
14:00KPV-SJK Akatemia
16:00Gnistan-PIF
Frankrig - Ligue 1
19:00Angers SCO-Montpellier
19:00Brest-Bordeaux
19:00Clermont-Olympique Lyonnais
19:00Lens-Monaco
19:00Lille-Rennes
19:00Lorient-Troyes
19:00Olympique Marseille-Strasbourg
19:00Nantes-Saint-Etienne
19:00PSG-Metz
19:00Reims-Nice
Georgien - Erovnuli Liga
13:00Lokomotivi Tbilisi-Dinamo Tbilisi
13:00Samgurali-Torpedo Kutaisi
16:00Telavi-Dinamo Batumi
Holland - Tweede Divisie
12:30Scheveningen-HHC
13:00ASWH-AFC
13:00Excelsior Maassluis-Katwijk
13:00IJsselmeervogels-Noordwijk
13:00Quick Boys-GVVV
13:00Rijnsburgse Boys-Kozakken Boys
13:30Koninklijke HFC-Spakenburg
13:30TEC-Volendam II
16:00De Treffers-Sparta Rotterdam II
Irland - First Division
18:30Longford Town-Waterford
Island - Úrvalsdeild
16:00KA-Stjarnan
16:00ÍBV-ÍA
kalkun - 1. Lig
13:00Ankara Keçiörengücü-Ankaragücü
13:00Gençlerbirliği-Ümraniyespor
16:00Kocaelispor-Adanaspor
16:00Bursaspor-Menemenspor
Kasakhstan - Premier League
13:00Kairat-Shakhter Karagandy
13:00Atyrau-Astana
15:00Ordabasy-Aksu
15:00Turan Turkistan-Aktobe
Kroatien - 1. HNL
13:00Rijeka-Hrvatski Dragovoljac
15:05HNK Gorica-Osijek
18:00Dinamo Zagreb-Hajduk Split
Kroatien - 2. HNL
15:30Jarun-Osijek II
15:30Rudeš-Sesvete
15:30Solin-Cibalia
19:00Opatija-Dubrava Zagreb
Litauen - A Lyga
12:00Hegelmann Litauen-Džiugas Telšiai
16:00Suduva-Panevezys
Norge - 1. Division
18:00Brann-Fredrikstad
Norge - 2. Division
13:00Tromsdalen-Eidsvold
14:00Ørn Horten-Kvik Halden
Norge - Eliteserien
14:00Sandefjord-Lillestrøm
16:00Molde-Kristiansund
Polen - Ekstraklasa
15:30Lech Poznań-Zagłębie Lubin
15:30Legia Warsaw-Cracovia
15:30Piast Gliwice-Radomiak Radom
15:30Pogon Szczecin-Nieciecza
15:30Rakow Czestochowa-Lechia Gdańsk
15:30Wisła Kraków-Warta Poznań
15:30Wisła Płock-Stal Mielec
15:30Slask Wroclaw-Górnik Zabrze
15:30Górnik Łęczna-Jagiellonia Białystok
Rusland - Premier League
14:00Krasnodar-Akhmat Grozny
14:00Krylya Sovetov-Lokomotiv Moscow
14:00CSKA Moscow-Rostov
14:00Dinamo Moscow-Sochi
14:00Rubin Kazan-Ufa
14:00Arsenal Tula-Ural
14:00Nizhny Novgorod-Zenit
14:00Khimki-Spartak Moscow
Rusland - FNL
07:00SKA Khabarovsk-Akron
09:00Krasnodar II-Spartak Moskva II
11:00Tekstilshchik-Rotor Volgograd
11:00Tom Tomsk-Metallurg Lipetsk
12:00Alaniya Vladikavkaz-KAMAZ
12:00Olimp-Dolgoprudny-Neftekhimik
12:00Volgar Astrakhan-Orenburg
12:00Baltika-Fakel
12:00Torpedo Moskva-Kuban Krasnodar
12:00Yenisey-Veles
Schweiz - Challenge League
18:15Aarau-Vaduz
18:15Kriens-Winterthur
18:15Neuchâtel Xamax-Wil
18:15Stade Lausanne-Ouchy-FC Schaffhausen
18:15Thun-Yverdon Sport
Slovakiet - Super Liga
15:00Spartak Trnava-DAC 1904
15:00Slovan Bratislava-Zilina
15:00Ružomberok-Sereď
15:00Liptovský Mikuláš-Zlaté Moravce
15:00Trenčín-Zemplín Michalovce
15:00Pohronie-Senica
Slovenien - 1. SNL
13:00Radomlje-Domzale
18:15Aluminij-Tabor Sežana
Slovenien - 2. SNL
15:00Krško-Brežice
15:00NŠ Drava-Rogaška
16:00Triglav-Ilirija
18:00Rudar-Gorica
Tjekkiet - 3. liga
08:15Rakovník-Králův Dvůr
08:15Loko Vltavín-Sokol Hostouň
08:15Zbuzany-Chlumec nad Cidlinou
08:30Přepeře-Slovan Velvary
CancelledPísek-Slavoj Vyšehrad
15:00Příbram II-Baník Sokolov
15:00Sokol Živanice-Jablonec II
Tyskland - Regionalliga
12:00Schalding-Heining-Greuther Fürth II
12:00Buchbach-Bayreuth
12:00Rain / Lech-1860 Rosenheim
12:00Wacker Burghausen-Pipinsried
12:00Augsburg II-Memmingen
12:00Heimstetten-Eichstätt
Tyskland - Oberliga
12:00DJK Bamberg-Eintracht Bamberg
12:00Sand-Neumarkt
12:00Bayern Hof-Karlburg
12:00Großbardorf-Vatan Spor
12:00Abtswind-Ammerthal
12:00Würzburger FV-ATSV Erlangen
12:00Cham-Gebenbach
12:001. SC Feucht-Ansbach
12:00Seligenporten-Vilzing
12:001880 Wasserburg-Türkspor Augsburg
12:00Hallbergmoos-Goldach-Donaustauf
12:00Dachau-Schwabmünchen
12:00Hankofen-Hailing-Deisenhofen
12:00Kottern-Ingolstadt II
12:00Gundelfingen-Ismaning
12:00Pullach-Schwaben Augsburg
12:001860 München II-Jahn Regensburg II
12:00Kirchanschöring-Landsberg
12:00FC Grimma-Carl Zeiss Jena II
12:00Neckarsulmer SU-Rielasingen-Arlen
12:00CfR Pforzheim-Linx
12:00Ilshofen-Ravensburg
12:00Göppinger SV-SGV Freiberg
12:30Freiburger FC-Villingen
13:30Bruchsal-Backnang
13:30Bissingen-Reutlingen
Ukraine - Persha Liga
CancelledKryvbas KR-Polessya
CancelledNyva Ternopil-Kramatorsk
CancelledHirnyk-Sport-VPK-Ahro Shevchenkivka
CancelledKremin'-Volyn
CancelledAhrobiznes Volochysk-Obolon' Kyiv
CancelledPodillya Khmelnytskyi-FK Metalist Kharkiv
CancelledAlians Lypova Dolyna-Prykarpattia
CancelledOlimpik Donetsk-Uzhhorod
Ukraine - Premier League
CancelledInhulets'-Minai
CancelledOleksandria-Dnipro-1
CancelledMariupol'-Vorskla
CancelledKolos Kovalivka-Desna
CancelledZorya-Lviv
CancelledRukh Vynnyky-Shakhtar Donetsk
CancelledDinamo Kiev-Chornomorets
CancelledMetalist 1925 Kharkiv-Veres Rivne
Østrig - Regionalliga
15:00Wals-Grünau-Bischofshofen

Live scoringer i fodbold og resultater for dagens kampe spillet i Europa. Komplet liste over spil og resultater fra hele verden findes i afsnittet for fodboldresultater på SoccerStats247. I dag, 21-05-2022, kan du følge kampe fra flere fodboldturneringer, kontrollere sidste fodboldresultater samt live fodbold scoringer. Mens vi stræber efter at levere denne service i realtid, kan live scoringer forekomme med en vis forsinkelse baseret på konkurrencen og placeringen af hver bruger, der får adgang til vores afsnit for liveresultater. Gårsdagens kampscoringer kan også kontrolleres sammen med detaljer om målscorere og spillerudskiftninger.



Danmark Turneringer

I Danmark spilles fodboldturneringer næsten hele året rundt. Tjek detaljer og tabeller for lokale fodboldmesterskaber ved at følge nedenstående links:

Superliga1st Division

Opdateringer på fodbold

Dansk Fodbold

Danmark har flere store fodboldkonkurrencer der spilles det meste af året, hvor fodboldklubber konkurrerer om de bedste placeringer og kvalifikationer for internationale turneringer som Champions League eller Europa League. Superligaen er den vigtigste i Danmark...