Fodbold i dag - Fodboldresultater, live scoringer

Danmark - 1st Division
11:45Næstved-Skive
12:00HB Køge-Roskilde
12:00Nykøbing-Fredericia
Armenien - Premier League
11:00Alashkert-Lori
13:30Pyunik-Urartu
Aserbajdsjan - Premyer Liqa
13:00Neftçi-Zira
15:30Sebail-Sumqayıt
Belgien - First Division A
12:30Mechelen-Antwerp
16:00Anderlecht-Sint-Truiden
18:00Cercle Brugge-Sporting Charleroi
Belgien - First Division B
14:00Lommel-OH Leuven
Bosnien-Hercegovina - Premijer Liga
15:00Siroki Brijeg-Sloboda Tuzla
Bulgarien - Second League
12:00Septemvri Sofia-Lokomotiv Sofia 1929
Bulgarien - First League
14:45Lokomotiv Plovdiv-CSKA Sofia
Cypern - 1. Division
14:00Enosis-Nea Salamis
15:00Anorthosis-Omonia Nicosia
16:00Olympiakos Nicosia-Pafos
Danmark - Superliga
10:00Horsens-Hobro
12:00SønderjyskE-Nordsjælland
12:00AGF-Silkeborg
14:00Copenhagen-Esbjerg
16:00Lyngby-Brøndby
Danmark - 2nd Division
11:00Holbæk B&I-FC Helsingør
11:00Thisted-AB
11:00Ringkøbing-Dalum
England - Premier League
15:30Manchester United-Liverpool
England - Championship
13:00Wigan Athletic-Nottingham Forest
England - League One
11:00Accrington Stanley-Ipswich Town
Estland - Esiliiga A
10:00K-Järve JK Järve-FCI Levadia II
Estland - Meistriliiga
10:00Tammeka-Tulevik
12:00Nõmme Kalju-Flora
Finland - Ykkönen
11:00Jaro-Kajaani
11:00EIF-Oulu
11:00TPS-MuSa
11:00Haka-MYPA
11:00TPV-KTP
Frankrig - Ligue 1
13:00Bordeaux-Saint-Etienne
15:00Monaco-Rennes
19:00Olympique Marseille-Strasbourg
Georgien - Erovnuli Liga
11:00Chikhura-Rustavi
13:00WIT Georgia-Sioni
15:00Dila-Dinamo Batumi
Grækenland - Super League
13:45Panionios-Asteras Tripolis
14:00Xanthi-Aris
15:00PAOK-Lamia
16:30AEK Athens-Volos NFC
17:00Atromitos-Panathinaikos
Grækenland - Football League
12:00Ialysos-Niki Volos
13:00Aspropyrgos Enosis-Egaleo
13:00Kavala-Veria
13:00Triglia FC-Trikala
13:00OF Ierapetra-Diagoras
Holland - Eredivisie
10:15PEC Zwolle-ADO Den Haag
12:30Emmen-Fortuna Sittard
12:30Groningen-Sparta Rotterdam
14:45Feyenoord-Heracles
Hviderusland - Premier League
11:30Torpedo BelAZ-Isloch
14:00Dnyapro-Shakhtyor
16:00Dinamo Brest-Slutsk
Italien - Serie C
13:00Como-Pontedera
13:00Novara-Carrarese
13:00Pergolettese-Robur Siena
13:00Pistoiese-Giana Erminio
13:00Imolese-FeralpiSalò
13:00Rimini-Cesena
13:00Triestina-Calcio Padova
13:00Avellino-Bari
13:00Bisceglie-Ternana
13:00Monopoli-Reggina
13:00Sicula Leonzio-FC Rieti
13:00Vibonese-Catania
13:00Gozzano-Olbia
15:30AlbinoLeffe-Lecco
15:30Juventus II-Renate
15:30Carpi-Fano
15:30Vicenza Virtus-Reggiana
15:30Vis Pesaro-Piacenza
15:30Catanzaro-Potenza Calcio
15:30Cavese-Casertana
15:30Teramo-Paganese
Italien - Serie D
12:00Turris-Muravera
12:30Nola 1925-Biancavilla
13:00Arconatese-Virtus Ciserano Bergamo
13:00Savoia-FC Messina
13:00Fossano-Lavagnese
13:00Ligorna-Lucchese
13:00Prato-Vado
13:00Savona-Bra
13:00Seravezza-Fezzanese
13:00Verbania-Caronnese
13:00Adriese-Clodiense
13:00Caravaggio-Nibionnoggiono
13:00Dro Alto Garda-Tritium
13:00Ponte San Pietro-Bustese Milano City
13:00Pro Sesto-Levico
13:00Scanzorosciate-Inveruno
13:00Sondrio-Folgore Caratese
13:00Villa Valle-Legnano
13:00Seregno-Castellanzese
13:00Belluno-Vigasio
13:00Caldiero Terme-Tamai
13:00Montebelluna-Union Feltre
13:00Campodarsego-Luparense
13:00Cartigliano-Ambrosiana
13:00Chions-San Luigi
13:00Legnago Salus-Cjarlins Muzane
13:00Mestre-Este
13:00Villafranca-Delta Porto Tolle
13:00Calvina-Correggese
13:00Ciliverghe-Alfonsine
13:00Fanfulla-Mantova
13:00Forlì-Crema
13:00Lentigione-Fiorenzuola
13:00Sammaurese-Savignanese
13:00Franciacorta-Breno
13:00Vigor Carpaneto-Progresso
13:00Aglianese-Scandicci
13:00Montevarchi Calcio-Nuova Monterosi
13:00Città di Foligno-Albalonga
13:00Grassina-Gavorrano
13:00Pomezia-Cannara
13:00Ponsacco-Tuttocuoio
13:00San Donato Tavarnelle-Flaminia
13:00Grosseto-Sangiovannese
13:00Atletico-Real Giulianova
13:00Avezzano-Vastese
13:00Chieti-Recanatese
13:00Città di Campobasso-Montegiorgio
13:00Jesina-Matelica Calcio
13:00San Nicolò-Porto Sant'Elpidio
13:00Sangiustese-Cattolica
13:00Tolentino-Pineto
13:00Vastogirardi-Olympia Agnonese
13:00Ladispoli-Latte Dolce
13:00Aprilia-Budoni
13:00Arzachena-Pro Calcio Tor Sapienza
13:00Latina-Portici
13:00Team Nuova Florida-Cassino
13:00Torres-Città di Anagni
13:00Trastevere-Lanusei
13:00Vis Artena-Ostia Mare Lidocalcio
13:00Foggia-Casarano
13:00Fidelis Andria-Grumentum
13:00Francavilla-Agropoli
13:00Gladiator-Città di Fasano
13:00Nardò-Brindisi
13:00Sorrento-Audace Cerignola
13:00Team Altamura-Nocerina
13:00Castrovillari-San Tommaso
13:00Acireale-Marina di Ragusa
13:00Giugliano-Cittanovese
13:00Messina-Roccella
13:00Palermo-Licata
13:00Palmese-Corigliano Calabro
13:00Troina-Marsala
13:30Casale-Real Forte Querceta
13:30Chieri-Ghivizzano Borgo Mozzano
13:30Gelbison-Gravina
13:30Sanremese-Borgosesia
Italien - Serie B
13:00Chievo-Ascoli
13:00Pisa-Crotone
19:00Empoli-Cremonese
Italien - Serie A
10:30Sassuolo-Internazionale
13:00Cagliari-SPAL
13:00Sampdoria-Roma
13:00Udinese-Torino
16:00Parma-Genoa
18:45Milan-Lecce
kalkun - 2. Lig
11:00Elazığspor-Kahramanmaraşspor
11:00Bayburt İÖİ-Ergene Velimeşespor
11:30Kastamonuspor 1966-Utaş Uşakspor
11:30Kırşehir Belediyespor-Kardemir Karabükspor
11:30Zonguldak Kömürspor-Şanlıurfaspor
11:30Yeni Çorumspor-Tarsus İdman Yurdu
12:00Bandırmaspor-Niğde Anadolu
12:00Kırklarelispor-1922 Konyaspor
12:00İnegölspor-Samsunspor
16:00Sakaryaspor-Etimesgut Belediyespor
16:00Afjet Afyonspor-Başkent Akademi
16:00Amed-Gümüşhanespor
kalkun - 1. Lig
11:00Keçiörengücü-Balıkesirspor
13:30Boluspor-Giresunspor
16:00Adanaspor-İstanbulspor
16:00Altınordu-Altay
kalkun - Süper Lig
11:00Kayserispor-Kasımpaşa
13:30Alanyaspor-Rizespor
16:00Denizlispor-Fenerbahçe
Kasakhstan - Premier League
08:00Tobol-Ordabasy
10:00Taraz-Shakhter Karagandy
11:00Aktobe-Okzhetpes
14:00Astana-Kairat
Kroatien - 1. HNL
13:00Inter Zaprešić-Osijek
15:30Lokomotiva Zagreb-Hajduk Split
Kroatien - 2. HNL
13:00Dinamo Zagreb II-Kustošija
13:00Bijelo Brdo-Šibenik
Letland - Virsliga
11:00Spartaks Jūrmala-Metta / LU
14:00Liepāja-Valmiera / BSS
Litauen - 1 Lyga
11:00Jonava-Riteriai II
11:00Pakruojis-Džiugas Telšiai
12:00Šiauliai-FK Vilnius
12:00Atmosfera-Vilniaus Vytis
13:00Hegelmann Litauen-Žalgiris II
15:00Nevėžis-Dainava
Annull.Minija-Stumbras II
Litauen - A Lyga
UdsatŽalgiris-Sūduva
Makedonien - Second League
12:30Labunishta-Pelister
12:30Vardar Forino-Korab Debar
12:30Skopje-Gostivar
12:30Kadino-Vlazrimi Kicevo
12:30Drita-Ohrid
12:30Pitu Guli-Plackovica
12:30Tikves-Belasica
12:30Osogovo-Kamenica-Sasa
12:30Pehchevo-Pobeda
16:00Bregalnica Stip-FK Kozuv Gevgelija
Moldova - Divizia Nationala
10:00Codru Lozova-Speranţa Nisporeni
11:00Sfîntul Gheorghe-Petrocub
Norge - 1. Division
13:00Nest-Sotra-Sandnes Ulf
13:00Strømmen-Raufoss
16:00Skeid-Ullensaker / Kisa
16:00Sogndal-Jerv
16:00Sandefjord-Notodden
16:00Start-KFUM
16:00Tromsdalen-Aalesund
Norge - Eliteserien
16:00Molde-Haugesund
16:00Ranheim-Odd
16:00Strømsgodset-Lillestrøm
16:00Viking-Tromsø
18:00Sarpsborg 08-Brann
Polen - Ekstraklasa
13:00Arka Gdynia-Lechia Gdańsk
15:30Górnik Zabrze-ŁKS Łódź
Portugal - Taça de Portugal
13:00Águias do Moradal-Vitória Setúbal
14:00Oliveirense-Santa Clara
14:00Lusitânia Lourosa-Famalicão
14:00Varzim-Estoril
14:00Mafra-Fafe
14:00Marinhense-Fátima
14:00Vitória de Sernache-Sertanense
14:00Pedras Salgadas-Águeda
14:00Casa Pia-Vizela
14:00Arouca-Merelinense
14:00Olímpico do Montijo-Anadia
14:00Loures-Benfica Castelo Branco
15:00Chaves-Boavista
15:30Valadares Gaia-Canelas 2010
16:00Beira-Mar-Marítimo
18:45Leixões-Praiense
Rumænien - Liga II
08:00UTA Arad-ASU Poli Timişoara
08:00Ripensia Timişoara-Daco-Getica
08:30Alb-Negru-Mioveni
Rumænien - Liga I
12:30Academica Clinceni-Viitorul
14:45Sepsi-Astra
17:30Chindia Târgovişte-FCSB
Rusland - Premier League
08:30Orenburg-Krylya Sovetov
11:00Ufa-CSKA Moscow
13:30Arsenal Tula-Sochi
16:00Dinamo Moscow-Krasnodar
Schweiz - Super League
14:00Lugano-Zürich
14:00Luzern-Sion
14:00Servette-St. Gallen
Serbien - Prva Liga
13:00Kabel Novi Sad-Dinamo Vranje
16:00Novi Pazar-Metalac GM
Skotland - Premiership
11:15Hearts-Rangers
Skotland - FA Cup
14:00Stirling University-Linlithgow Rose
Slovakiet - Super Liga
15:00Trenčín-Senica
16:00DAC-Zlaté Moravce
Slovenien - 2. SNL
13:00Brda Dobrovo-Brežice
Slovenien - 1. SNL
12:30Tabor Sežana-Maribor
14:30Aluminij-Bravo
Spanien - Tercera Division
07:15Morata-Atlético Pinto
09:00Elche II-Olímpic Xàtiva
09:00Leganés II-Villaverde-Boetticher
09:10Santutxu-Tolosa
09:30RC Catarroja-Eldense
09:30Intercity-Villarreal III
09:30Portugalete-Lagun Onak
09:30Basconia-Urduliz
09:30AD Parla-Alcorcón II
09:30Unión Adarve-El Álamo
09:30Carabanchel-Torrejón
09:30Alcobendas Sport-Trival Valderas
09:30SFC Minerva-Cartagena II
09:30Real Zaragoza II-Almudévar
10:00Deportivo La Coruña II-Rápido Bouzas
10:00Covadonga-Lenense
10:00Condal-San Martín
10:00Cartes-Bezana
10:00Castelldefels-Banyoles
10:00Horta-Europa
10:00Cerdanyola del Vallès-Vilassar Mar
10:00Vilafranca-Figueres
10:00Pozuelo Alarcón-Naval
10:00Santa Ana-RSD Alcalá
10:00Móstoles-Rayo Vallecano II
10:00Huétor Vega-El Palo
10:00Almería II-Torreperogil
10:00Loja-Mancha Real
10:00Maracena-Alhaurín
10:00Rota-San Roque Lepe
10:00Coria CF-Xerez
10:00Sevilla III-Córdoba II
10:00Conil-Real Betis II
10:00Huércal Overa-Cartagena II
10:00Fuente Cantos-Arroyo
10:00Montijo-Trujillo
10:00Plasencia-Llerenense
10:00Calamonte-Villanovense
10:00Cuarte-CDJ Tamarite
10:00Sariñena-Brea
10:00Socuéllamos-Quintanar
10:15Sants-Granollers
10:15Binéfar-Utebo
10:30Santa Catalina Atlético-Formentera
10:45-Guarnizo
11:00-Atlético Paso
11:00Tenerife II-Villa Santa Brígida
11:00Marino-UD San Fernando
11:00Lanzarote-Güímar
11:00Gran Tarajal-Atlético Tacoronte
14:00River Ebro-Alberite
14:00Robres-San Juan Mozarrifar
14:15Bupolsa-Real Ávila
14:30Colunga-Mosconia
14:30Ribamontán al Mar-Siete Villas
14:30Atlético Tordesillas-Gimnástica Segoviana
14:30Sóller-Santanyí
14:30Cacereño-Azuaga
14:30Murchante-Ardoi
14:30Borja-Fraga
14:30Torrijos-Conquense
14:45Llanes-Navarro
14:45Cayon-Barreda
15:00Compostela-Estradense
15:00Alondras-As Pontes
15:00Ourense CF-Villalbés
15:00Somozas-Arosa
15:00Caudal-Tuilla
15:00Barquereño-Torina
15:00Tropezón-Laredo
15:00Pobla Mafumet-L'Hospitalet
15:00Peralada-San Cristobal
15:00La Bañeza-Becerril Campos
15:00Cristo Atlético-Cultural Leonesa II
15:00Bembibre-Real Burgos
15:00Linares Deportivo-El Ejido
15:00Lorca Deportiva-Real Murcia II
15:00Valdivia-Miajadas
15:00Baztán-Peña Azagresa
15:00Peña Sport-Huarte
15:00La Calzada-UD Logroñés II
15:00Casalarreina-Calahorra II
15:00Pradejón-Oyonesa
15:00Vianés-Alfaro
15:00SD Logroñés-Villegas
15:00Calasancio-Náxara
15:00Tarazona-Villanueva CF
15:00Atlético Monzón-Belchite 97
15:00Teruel-Barbastro
15:00Illueca-Valdefierro
15:00Pedroñeras-Illescas
15:00La Roda-Madridejos
15:00Villacañas-Almagro Spain
15:00Albacete II-Toledo
15:30Silla-Jove Español
15:30Barco-UD Ourense
15:30Arenteiro-Silva
15:30Choco-Arzúa
15:30Pontellas-Paiosaco
15:30Llanera-Vallobín
15:30L'Entregu-Urraca
15:30Textil Escudo-Gimnástica Torrelavega
15:30Real Sociedad III-Sestao River
15:30Antoniano-Los Barrios
15:30Plus Ultra-Mar Menor
15:30Muleño-EDMF Churra
15:30Mazarrón FC-Los Garres
15:30CD Coria-Olivenza
15:30-Atlético Ibañés
16:00Alzira-Crevillente
16:00Alcoyano-Acero
16:00Bergantiños-Polvorín
16:00Siero-Lealtad
16:00Gijón Industrial-Ceares
16:00Arandina-Burgos Promesas
16:00Motril-Vélez
16:00Antequera-Atlético Porcuna
16:00Xerez Deportivo-Utrera
16:00Ciudad de Lucena-Lebrijana
16:00Arcos-Ceuta
16:00Atlético Pulpileño-El Palmar
16:00Aguilas-Lorca
16:00Jerez-Aceuchal
16:00RCP Valverdeño-Diocesano
16:00Moralo-Extremadura UD II
16:00Manchego-Azuqueca
16:00Calvo Sotelo-La Solana
16:30Real Jaén-Málaga II
16:30Ciudad de Torredonjimeno-Polideportivo Almería
17:00Binissalem-Felanitx
Spanien - Segunda B
10:00UCAM Murcia-Badajoz
10:00Villarrobledo-Sevilla II
10:00Prat-Castellón
10:00Ejea-Valencia II
10:00Gimnàstic Tarragona-La Nucía
10:00Ibiza-Atlético Baleares
10:00Sporting Gijón II-Real Oviedo II
10:00SS Reyes-Celta de Vigo II
10:00Rayo Majadahonda-Melilla
10:00Internacional de Madrid-Peña Deportiva
11:00Las Palmas II-Las Rozas
14:30Tudelano-Guijuelo
15:00Linense-Granada II
15:00Orihuela-FC Andorra
15:00Badalona-Olot
15:00Racing Ferrol-Atlético Madrid II
15:00Pontevedra-Getafe II
15:00Langreo-Marino de Luanco
15:00Salamanca UDS-Izarra
15:00Calahorra-Barakaldo
15:00Haro Deportivo-Real Sociedad II
15:30Sanluqueño-Villarrubia
15:30Sabadell-Espanyol II
16:00Marbella-Recreativo Huelva
16:00Don Benito-Real Murcia
16:00Merida-Yeclano
16:00Talavera-Cádiz II
16:00San Fernando CD-Algeciras
16:00FC Cartagena-Córdoba
16:00Coruxo-Real Madrid II
16:00Cultural Leonesa-Leioa
17:00Hércules-Ebro
Spanien - Segunda División
10:00Fuenlabrada-Albacete
14:00Deportivo La Coruña-Málaga
16:00Real Oviedo-Girona
16:00Tenerife-Racing Santander
19:00Real Zaragoza-Mirandés
Spanien - La Liga
10:00Deportivo Alavés-Celta de Vigo
12:00Real Sociedad-Real Betis
14:00Espanyol-Villarreal
16:30Athletic Club-Real Valladolid
19:00Sevilla-Levante
Sverige - Division 1
13:00Akropolis-Vasalund
13:00Sollentuna-Team Thoren
13:00Boden-Karlstad
14:00Värnamo-Assyriska Turabdin
14:00Landskrona-Eskilsminne
14:00IFK Umeå-Rynninge
15:00Trollhättan-Kristianstad
Sverige - Damallsvenskan
11:00Djurgarden W-Pitea W
13:00Goteborg FC-Växjö
13:00Rosengard W-Vittsjo
15:00Linkoping-Bunkeflo W
Sverige - Superettan
13:00Brage-Jönköpings Södra
15:30Norrby-Trelleborg
Sverige - Allsvenskan
13:00Falkenberg-AIK
13:00Hammarby-Malmö FF
15:30Norrköping-Kalmar
Tjekkiet - 3. liga
08:15Sigma Olomouc II-Velké Meziříčí
08:15Slovácko II-Blansko
08:15Viktoria Otrokovice-Hanácká
08:15Sparta Praha II-Písek
08:30Karlovy Vary-Jiskra Domažlice
13:30Sokol Hostoun-Králův Dvůr
13:30Táborsko-Rakovník
Tjekkiet - FNL
13:30Vlašim-Hradec Králové
Tjekkiet - Czech Liga
13:30Bohemians 1905-Opava
13:30Karviná-Slovácko
13:30Viktoria Plzen-Baník Ostrava
16:00Teplice-Sparta Praha
Tyskland - 2. Bundesliga
11:30Stuttgart-Holstein Kiel
11:30Hannover 96-Osnabrück
11:30Bochum-Karlsruher SC
Tyskland - Regionalliga
11:30Hertha BSC II-Union Fürstenwalde
11:30Energie Cottbus-Chemie Leipzig
12:00Havelse-Lübeck
12:00Holstein Kiel II-Wolfsburg II
12:00St. Pauli II-HSC Hannover
12:00Altona 93-VfB Oldenburg
13:00LSK Hansa-Schwarz-Weiß Rehden
Tyskland - Oberliga
09:00Geestemünde-Brinkumer SV
11:30Dassendorf-Victoria Hamburg
11:30Neustrelitz-Tennis Borussia
12:00Schwaben Augsburg-Türkspor Augsburg
12:00Schwabmünchen-Nördlingen
12:00Lok Stendal-Greifswalder FC
12:00Staaken-Strausberg
12:00Baunatal-Barockstadt Fulda-Lehn.
12:00Niendorfer TSV-Teutonia Ottensen
12:00Barmbek-Uhlenhorst-Meiendorfer SV
12:00BSC Süd 05-Tasmania Berlin
12:00CFC Hertha-Victoria Seelow
12:00Oberlausitz Neugersdorf-Carl Zeiss Jena II
12:00International Leipzig-Einheit Rudolstadt
12:00Wacker Nordhausen II-Hohenstein-Ernstthal
12:30Hemelingen-Schwachhausen
13:00Germania Ratingen-TuRU 1880 Düsseldorf
13:00Kray-FC Bocholt
13:00Schwarz-Weiß Essen-SF Baumberg
13:00SSVg Velbert-SF Niederwenigern
13:00Monheim-SC Velbert
13:00Paderborn 07 II-Rot Weiss Ahlen
13:00Sportfreunde Siegen-Meinerzhagen
13:00Hammer SpVg-Erndtebrück
13:00Schermbeck-Sprockhövel
13:00Germania Egestorf-TB Uphusen
13:00Hagen / ​Uthlede-Wolfenbüttel
13:00Ennepetal-Westfalia Rhynern
13:00FT Braunschweig-Borussia Hildesheim
13:00VfL Oldenburg-Eintracht Northeim
13:00Gifhorn-HSC BW Schwalbe Tündern
13:00Bersenbrück-Spelle-Venhaus
13:00Rielasingen-Arlen-CfR Pforzheim
13:00Bad Vilbel-Rot-Weiß Hadamar
13:00DJK Bamberg-ATSV Erlangen
13:00Union Tornesch-Rugenbergen
13:00Eckernförder SV-Todesfelde
13:00Frisia 03 Risum-Lindholm-Phönix Lübeck
13:00Preußen Reinfeld-Husumer SV
13:00Kleve-Cronenberger SC
13:00Hilden-Meerbusch
13:00Union Bremen-Bremer SV
13:00Gonsenheim-Eisbachtal
13:00Hürth-Siegburger SV
13:00Borussia Freialdenhoven-Frechen
13:00Hennef 05-Pesch
13:00Eilendorf-VfL Vichttal
13:00Röchling Völklingen-Wormatia Worms
13:15Union Nettetal-Straelen
13:15Westfalia Herne-Gütersloh
13:30Preußen Münster II-Wiedenbrück
13:30Habenhauser FV-Oberneuland
13:30Leher TS-Hastedt
13:30SFL Bremerhaven-Blumenthaler SV
14:001860 München II-Jahn Regensburg II
Tyskland - Bundesliga
13:30Koln-Paderborn
16:00Hoffenheim-Schalke 04
Tyskland - 3. Liga
11:00Zwickau-Bayern München II
12:00Carl Zeiss Jena-Würzburger Kickers
Ukraine - Persha Liga
13:00Metalurh Zaporizhya-Mykolaiv
13:30Rukh Vynnyky-Inhulets
Ukraine - Premier League
11:00Mariupol'-Dnipro-1
14:00Dynamo Kyiv-Oleksandria
16:30Olimpik Donetsk-Vorskla
Ungarn - NB II
12:30Soroksár SC-Csákvári TK
12:30Dorogi-Budaörs
12:30Kazincbarcika-Gyirmót
15:00Ajka-Szeged 2011
15:00Békéscsaba-Szolnoki MÁV
15:00Vasas-Szombathelyi Haladás
15:00Tiszakécske-Siófok
15:00Győri ETO-Vác
16:00MTK-Budafoki MTE
Annull.Nyíregyháza Spartacus-Balmazújváros Sport
Østrig - Regionalliga
09:00Wacker Innsbruck II-SVG Reichenau
13:00Kuchl-Pinzgau Saalfelden
14:00Rheindorf Altach II-Wolfurt
14:00Telfs-Hall
Østrig - Bundesliga
12:30St. Pölten-Austria Wien
12:30Swarovski Tirol-Hartberg
15:00Rapid Wien-Wolfsberger AC

Live scoringer i fodbold og resultater for dagens kampe spillet i Europa. Komplet liste over spil og resultater fra hele verden findes i afsnittet for fodboldresultater på SoccerStats247. I dag, 20-10-2019, kan du følge kampe fra flere fodboldturneringer, kontrollere sidste fodboldresultater samt live fodbold scoringer. Mens vi stræber efter at levere denne service i realtid, kan live scoringer forekomme med en vis forsinkelse baseret på konkurrencen og placeringen af hver bruger, der får adgang til vores afsnit for liveresultater. Gårsdagens kampscoringer kan også kontrolleres sammen med detaljer om målscorere og spillerudskiftninger.



Danmark Turneringer

I Danmark spilles fodboldturneringer næsten hele året rundt. Tjek detaljer og tabeller for lokale fodboldmesterskaber ved at følge nedenstående links:

Superliga1st Division

Opdateringer på fodbold

Dansk Fodbold

Danmark har flere store fodboldkonkurrencer der spilles det meste af året, hvor fodboldklubber konkurrerer om de bedste placeringer og kvalifikationer for internationale turneringer som Champions League eller Europa League. Superligaen er den vigtigste i Danmark...