Danmark - 1st Division
17:00 | Horsens | - | Næstved | |
17:00 | B 93 | - | HB Køge | |
17:00 | Hillerød | - | Helsingør | |
Armenien - Premier League
Aserbajdsjan - Premyer Liqa
Belgien - First Division A
18:45 | Standard Liège | - | Westerlo | |
Bosnien-Hercegovina - Premijer Liga
18:00 | Sarajevo | - | Zvijezda 09 | |
Bulgarien - First League
13:45 | CSKA 1948 Sofia | - | Slavia Sofia | |
16:15 | Krumovgrad | - | Lokomotiv Plovdiv | |
Cypern - 1. Division
14:00 | Doxa | - | Ethnikos Achna | |
16:00 | AEL | - | Karmiotissa | |
Danmark - Superliga
England - League Two
19:00 | Doncaster Rovers | - | Crewe Alexandra | |
Finland - Veikkausliiga
Frankrig - Ligue 2
18:45 | Amiens SC | - | Auxerre | |
18:45 | Ajaccio | - | Grenoble Foot 38 | |
18:45 | Annecy | - | Angers SCO | |
18:45 | Pau | - | Bastia | |
18:45 | Saint-Etienne | - | Rodez | |
18:45 | Valenciennes | - | Quevilly-Rouen Métropole | |
18:45 | Laval | - | Troyes | |
18:45 | Paris FC | - | Guingamp | |
18:45 | Dunkerque | - | Caen | |
18:45 | Concarneau | - | Bordeaux | |
Frankrig - National 1
19:00 | Nancy | - | Châteauroux | |
19:00 | Niort | - | Le Mans | |
19:00 | Dijon | - | Martigues | |
19:00 | Versailles | - | GOAL | |
19:00 | Marignane GCB | - | Rouen | |
19:00 | Épinal | - | Villefranche | |
19:00 | Cholet | - | Avranches | |
19:00 | Orléans | - | Red Star | |
19:00 | Nîmes | - | Sochaux | |
Frankrig - Ligue 1
19:00 | Nice | - | Le Havre | |
19:00 | Brest | - | Reims | |
Georgien - Erovnuli Liga
12:00 | Gagra | - | Samtredia | |
15:00 | Dila | - | Torpedo Kutaisi | |
16:00 | Kolkheti Poti | - | Samgurali | |
17:00 | Dinamo Tbilisi | - | Iberia 1999 | |
Holland - Eerste Divisie
18:00 | ADO Den Haag | - | PSV II | |
18:00 | Emmen | - | De Graafschap | |
18:00 | Groningen | - | Roda JC | |
18:00 | Ajax II | - | AZ II | |
18:00 | MVV | - | VVV | |
18:00 | Cambuur | - | Helmond Sport | |
18:00 | Eindhoven | - | Den Bosch | |
18:00 | Utrecht II | - | Dordrecht | |
18:00 | TOP Oss | - | NAC Breda | |
18:00 | Willem II | - | Telstar | |
Hviderusland - Premier League
16:00 | Vitebsk | - | Smorgon | |
18:00 | Dnepr Mogilev | - | Minsk | |
Hviderusland - 1. Division
13:00 | Shakhtyor Soligorsk II | - | Dinamo Minsk II | |
14:00 | Molodechno | - | Orsha | |
15:00 | Energetik-BGU | - | Torpedo BelAZ II | |
Irland - Premier Division
18:45 | Derry City | - | Bohemians | |
18:45 | Galway United | - | Sligo Rovers | |
18:45 | Shelbourne | - | Drogheda United | |
18:45 | Waterford | - | Dundalk | |
18:45 | Shamrock Rovers | - | St Patrick's Athletic | |
Irland - First Division
18:45 | Athlone Town | - | Bray Wanderers | |
18:45 | Cobh Ramblers | - | Cork City | |
18:45 | Finn Harps | - | Longford Town | |
18:45 | Kerry | - | UCD | |
18:45 | Treaty United | - | Wexford | |
Island - Úrvalsdeild
Italien - Serie B
18:30 | Ascoli | - | Pisa | |
18:30 | Catanzaro | - | Sampdoria | |
18:30 | Como | - | Cosenza | |
18:30 | Cremonese | - | Cittadella | |
18:30 | FeralpiSalò | - | Ternana | |
18:30 | Lecco | - | Modena | |
18:30 | Reggiana | - | Parma | |
18:30 | Spezia | - | Venezia | |
18:30 | Südtirol | - | Palermo | |
18:30 | Bari | - | Brescia | |
Italien - Serie A
18:45 | Frosinone | - | Internazionale | |
kalkun - 1. Lig
11:00 | Ankara Keçiörengücü | - | Altay | |
14:00 | Giresunspor | - | Ümraniyespor | |
Kroatien - 1. HNL
Kroatien - 2. HNL
Letland - Virsliga
15:00 | Rigas FS | - | Liepaja | |
17:00 | Riga | - | Valmiera | |
Litauen - 1 Lyga
16:00 | Neptūną Klaipėda | - | Babrungas | |
Polen - Ekstraklasa
16:00 | Piast Gliwice | - | ŁKS Łódź | |
18:30 | Slask Wroclaw | - | Cracovia | |
Polen - I Liga
16:00 | Motor Lublin | - | Znicz Pruszków | |
18:30 | Tychy | - | GKS Katowice | |
Portugal - Primeira Liga
Rumænien - Liga III
11:00 | Muscelul Câmpulung Elite | - | Olimpic Zărneşti | |
11:00 | U Craiova 1948 II | - | Jiul Petroşani | |
15:00 | Minaur Baia Mare | - | Victoria Carei | |
15:00 | Lotus Băile Felix | - | Sănătatea Cluj | |
15:00 | Minerul Ocna Dej | - | Olimpia MCMXXI | |
15:00 | SCM Zalău | - | CSM Olimpia Satu Mare | |
15:00 | Odorheiu Secuiesc | - | Sepsi II | |
15:00 | Kids Tâmpa Braşov | - | Olimpic Cetate | |
15:00 | Cetatea Turnu Magurele | - | SCM Râmnicu Vâlcea | |
15:00 | Ineu | - | Șoimii Lipova | |
15:00 | Phoenix Buziaș | - | Peciu Nou | |
15:00 | Viitorul Cluj | - | ACS Târgu Mureș 1898 | |
15:00 | Universitatea Craiova II | - | Voinţa Lupac | |
15:00 | CSM Deva | - | Viitorul Şimian | |
15:00 | Ghiroda şi Giarmata Vii | - | Filiaşi | |
Rumænien - Liga I
17:30 | Sepsi | - | Rapid Bucureşti | |
Rusland - Premier League
13:00 | Krylya Sovetov | - | Akhmat Grozny | |
Schweiz - Super League
18:30 | Lausanne-Sport | - | Basel | |
18:30 | Luzern | - | Grasshoppers | |
Skotland - Premiership
18:45 | Partick Thistle | - | Airdrieonians | |
Slovenien - 2. SNL
Spanien - Tercera Division
17:15 | Soneja | - | Elche II | |
17:30 | Rincón | - | Motril | |
18:00 | Atlético Pueblonuevo | - | Don Álvaro | |
18:00 | Tarancón | - | Albacete II | |
18:00 | Algar | - | Plus Ultra | |
20:00 | Villa Santa Brígida | - | Tamaraceite | |
Spanien - Segunda División
Spanien - La Liga
19:00 | Deportivo Alavés | - | Girona | |
Sverige - Superettan
Tjekkiet - 3. liga
14:30 | Frýdlant | - | Tatran Bohunice | |
15:00 | Hodonín | - | Hlučín | |
15:30 | Jiskra Domažlice | - | Táborsko II | |
16:00 | Sokol Hostouň | - | Bohemians 1905 II | |
16:00 | Králův Dvůr | - | Dukla Praha II | |
Tyskland - 2. Bundesliga
16:30 | Paderborn | - | Hamburg | |
16:30 | Magdeburg | - | Greuther Fürth | |
Tyskland - Regionalliga
16:30 | VfB Oldenburg | - | St. Pauli II | |
17:00 | Lippstadt 08 | - | Paderborn II | |
17:00 | Bayreuth | - | Nürnberg II | |
17:00 | Memmingen | - | Wacker Burghausen | |
17:30 | SSVg Velbert | - | Wiedenbrück | |
17:30 | Rot-Weiß Oberhausen | - | Wegberg-Beeck | |
Tyskland - Oberliga
16:30 | Eichstätt | - | ASV Neumarkt | |
17:00 | Kornburg | - | Cham | |
17:00 | Neudrossenfeld | - | Fortuna Regensburg | |
17:00 | Eltersdorf | - | 1. SC Feucht | |
17:00 | Ingolstadt II | - | Donaustauf | |
17:15 | Concordia | - | Türkiye Wilhelmsburg | |
17:30 | Bonner SC | - | Borussia Freialdenhoven | |
17:30 | Süderelbe | - | ETSV Hamburg | |
17:30 | Alemannia Waldalgesheim | - | Baumholder | |
17:30 | Kirchheimer SC | - | Garching | |
18:00 | Union Nettetal | - | Hilden | |
Tyskland - Bundesliga
Tyskland - 3. Liga
17:00 | Rot-Weiss Essen | - | 1860 München | |
Ukraine - Persha Liga
09:00 | Viktoriya Sumy | - | Epitsentr Dunayivtsi | |
10:30 | Inhulets' | - | Ahrobiznes Volochysk | |
12:30 | Livyi Bereh | - | Prykarpattia | |
Ungarn - NB I
Wales - Premier League
18:45 | Caernarfon Town | - | Cardiff MU | |
Østrig - Regionalliga
17:00 | Schwaz | - | Silz / Mötz | |
17:00 | Voitsberg | - | Allerheiligen | |
17:00 | Gleisdorf 09 | - | Gurten | |
17:00 | Vorwärts Steyr | - | Deutschlandsberger SC | |
17:00 | LASK II | - | Weiz | |
17:00 | Marchfeld | - | Favoritner AC | |
17:30 | Rapid Wien II | - | Mauerwerk | |
17:30 | Austria Wien II | - | Draßburg | |
17:30 | Ardagger / Viehdorf | - | Fach-Donaufeld | |
17:30 | Wiener SC | - | TWL Elektra | |
17:30 | Traiskirchen | - | Krems | |
Live scoringer i fodbold og resultater for dagens kampe spillet i Europa. Komplet liste over spil og resultater fra hele verden findes i afsnittet for fodboldresultater på SoccerStats247. I dag, 10-05-2024, kan du følge kampe fra flere fodboldturneringer, kontrollere sidste fodboldresultater samt live fodbold scoringer. Mens vi stræber efter at levere denne service i realtid, kan live scoringer forekomme med en vis forsinkelse baseret på konkurrencen og placeringen af hver bruger, der får adgang til vores afsnit for liveresultater. Gårsdagens kampscoringer kan også kontrolleres sammen med detaljer om målscorere og spillerudskiftninger.